I Mistrzostwa Europy w Arytmetyce Menatalnej I Mistrzostwa Europy w Arytmetyce Menatalnej

I Mistrzostwa Europy w Arytmetyce Menatalnej

W Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś, 27 kwietnia odbyły się I Mistrzostwa Europy w Arytmetyce Menatalnej i obliczeniach na sorobanie według japońskiej metody ISHIDO-SHIKI. Misją Mistrzostw Europy w Arytmetyce Mentalnej jest przede wszystkim rozwijanie potencjału intelektualnego uczestników oraz promowanie matematyki, jako fascynującej i niezwykle przydatnej w życiu dziedziny nauki.

W ramach rozpowszechniania kultury japońskiej odbył się wykład  „Droga do doskonałości” – senseia Konrada Palki – trenera biznesu. Pokaz japońskich mistrzów na najwyższym poziomie DAN 10 – dziesięcioletniego Eto Ryoma i siedemnastoletniego Suzuki Takumi, którzy wykonują obliczenia na sorobanie oraz w pamięci w obłędnym tempie metodą ANZAN i FLASH ANZAN.  Pokaz karate Katarzyny Krzywańskiej, wielokrotnej mistrzyni świata z uczniami Łódzkiej Akademii Karate Tradycyjnego, a także prezentacja zakładania kimona japońskiego żeńskiego.

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym fascynującym wydarzeniu.