Szkoła Montessori
Szkoła Montessori A- A+
E-learning E-learning
Szkoła Montessori

,,Pomóż mi to zrobić samodzielnie"

Maria Montessori

E-learning

 

 

 

E-LEARNING APPS

 

LearningApps.org to aplikacja Web 2.0 wspierająca proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów. Moduły te mogą być wykorzystywane bezpośrednio w materiałach dydaktycznych, ale także do samodzielnej nauki. Celem jest zebranie bloków do wielokrotnego użytku i udostępnienie ich wszystkim. Bloki (zwane aplikacjami) nie zawierają konkretnych ram ani scenariuszy nauczania. Bloki nie nadają się zatem do wykorzystania jako kompletne lekcje lub zadania, lecz muszą być osadzone w odpowiednim scenariuszu nauczania.

https://learningapps.org/index.php?overview&s=&category=0&tool=

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PHET

 

Założony w 2002 roku przez laureata Nagrody Nobla Carla Wiemana projekt PhET Interactive Simulations na Uniwersytecie Colorado Boulder tworzy darmowe interaktywne symulacje matematyczne i naukowe. Symulacje PhET są oparte na szeroko zakrojonych badaniach edukacyjnych i angażują uczniów poprzez intuicyjne, przypominające gry środowisko, w którym uczniowie uczą się poprzez eksplorację i odkrywanie.

https://phet.colorado.edu/en/simulations/browse

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDUKATOR

 

Edukator to system zarządzania procesem edukacji dla SZKOŁY, olbrzymi zbiór cyfrowych zasobów i fenomenalne narzędzia do tworzenia własnych materiałów dla NAUCZYCIELA, a także nieograniczony dostęp do przekazywanej wiedzy dla UCZNIA. To bezpieczne środowisko do komunikacji i nauczania zdalnego.

http://www.edukator.pl/TIK-EDUKATOR,9432.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZPE

 

Platforma edukacyjna Ministerstwa Edukacji i Nauki. E-materiały przeznaczone do nauki w szkołach lub do samodzielnej pracy ucznia.

https://zpe.gov.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VASAC

 

Zbiór animacji i zadań tłumaczący następujące zagadnienia z fizyki: mechanika, pole grawitacyjne, drgania i fale mechaniczne, fizyka molekularna i termodynamika, elektrostatyka, prąd elektryczny, półprzewodniki, prąd elektryczny w cieczach, prąd elektryczny w gazach i próżni, pole magnetyczne, prąd przemienny, optyka, szczególna teoria względności, fizyka atomowa, fizyka jądrowa.

https://www.vascak.cz/physicsanimations.php?l=pl