Szkoła Montessori
Szkoła Montessori A- A+
Świetlica Świetlica
Szkoła Montessori

,,Pomóż mi to zrobić samodzielnie"

Maria Montessori

Świetlica

Świetlica zapewnia opiekę w godzinach 7.30 – 8.30 oraz  12.00 – 17.00. 

Jest to miejsce oferujące różnorodne aktywności, w którym uczniowie chętnie pozostają po zakończonych lekcjach. 

Ulubioną przez uczniów aktywnością świetlicową jest rękodzieło artystyczne. Dzieci pod kierunkiem nieocenionej pani Inezy ręcznie szyją zabawki, torby, z pasją haftują serwetki, szydełkują. Zajęcia te wspaniale rozwijają ich zdolności artystyczne, pozwalają się wyciszyć i ćwiczyć koncentrację uwagi. Rodzice niejednokrotnie przyłączają się do prac ręcznych w świetlicy. 

Świetlica to również miejsce intensywnej pracy Samorządu Uczniowskiego. To tu powstają pomysły na projekty społeczne, ekologiczne i inne przedsięwzięcia angażujące uczniów.  

Promocja czytelnictwa to kolejne ważne zadanie świetlicy. Poza korzystaniem z księgozbioru uczniowie biorą udział w aktywnościach takich jak czytanie młodszym uczniom czy wieczór „Czytanie pod choinką”.

Świetlica pełni bardzo ważną rolę wychowawczą, wspiera działania nauczycieli i wychowawców. Dzieci mogą tu odrobić lekcje, korzystając ze wsparcia starszych koleżanek i kolegów, pograć w gry planszowe, nawiązać przyjaźnie czy po prostu porozmawiać z wychowawczyniami o tym, jak minął dzień.