Dzień Języków Obcych – klasy 6-8 Dzień Języków Obcych – klasy 6-8

Dzień Języków Obcych – klasy 6-8

Dnia 28 listopada 2022 roku świętowalismy w naszej szkole Dzień Języków Obcych dla klas 6-8.

Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Zwyczaje i tradycje na świecie”. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe multimedialne prezentacje o tradycjach w takich krajach jak: Chiny, Japonia, USA, Turcja, Włochy, Meksyk, Chorwacja, Hiszpania, Norwegia czy Belgia . Najpierw Pola, Franek i Olek przywitali nas w języku niemieckim, hiszpańskim oraz angielskim. Następnie obejrzeliśmy prezentacje.

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

Szymon Nowak, Mikołaj Jaromirski i Szymon Grębowski ( USA)
Ryszard Kasperek, Michał Bartczak i Jerzy Fabijanowski (Kanada)
Zuzanna Krawczyk, Witek Matuszczak i Bartek Draniewicz (Hiszpania)
Leon Pawlik, Artem Zbarashchuk i Julian Bielecki (Turcja)
Antonina Colonna-Walewska, Marta Czwartosz i Maria Makuch (Belgia)

Gratulacje!

Następnie odbyła się degustacja międzynarodowych przysmaków. Na stole znalazły się norweskie chipsy z mięsa renifera, woda z norweskiej tratwy ratunkowej, tureckie ciasto migdałowe, hiszpańskie churrosy, francuskie croissanty, amerykańskie brownie i wiele innych smakołyków.
Ostatnim punktem programu był konkurs wiedzy o prezentacjach.

Zwyciężyła reprezentacja klasy 8. Gratulujemy!

Na tym zakończyliśmy obchody Dnia Języków Obcych. Jak zwykle był to bardzo udany dzień, przede wszystkim dzięki pracy i zaangażowaniu uczniów oraz rodziców. Dziękujemy i gratulujemy
Urszula Lech