Dzień Języków Obcych – klasy 4,5 Dzień Języków Obcych – klasy 4,5

Dzień Języków Obcych – klasy 4,5

Dnia 1 grudnia 2022 roku świętowalismy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 4, 5a i 5b.

Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Zwyczaje i tradycje na świecie”. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prezentacje o tradycjach w takich krajach jak: Irlandia, USA, Kanada, Hiszpania, Turcja, Indonezja, Chiny, Japonia, Włochy, Meksyk, Wielka Brytania, Austria czy Francja.

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

Maja Myszczyszyn i Maja Packa (Hiszpania)
Rita Fajst, Ola Moch, Marta Siedlecka i Bartek Siedlecki (USA)
Ewa Michalak (Włochy)
Krzesimir Ginglas, Adam Nykiel i Antek Lewandowski (Wielka Brytania)
Martyna Krawczyk i Mila Śnieżek (Chiny)
Zuzia Bojakowska, Zuzia Janiszewska i Sonia Chruścielska (Indonezja)
Wojciech Wieczorek i Staś Lipiński (Meksyk)

Gratulacje!

Następnie mieliśmy przyjemność spróbować międzynarodowych przysmaków. Na stole znalazły się hiszpańskie przekąski, austriacki deser, potrawa indonezyjska, włoska pizza, irlandzkie ciasto marchewkowe, turecka chałwa, francuskie croissanty i wiele innych pysznych smakołyków.
Kolejnym punktem programu była część artystyczna. Obejrzeliśmy inscenizację rosyjskiej „Rzepki”, następnie wysłuchaliśmy piosenek w języku angielskim, włoskim, niemieckim oraz francuskim. Na koniec wszyscy bawiliśmy się w rytm piosenki hiszpańskiej.
Ostatnim punktem obchodów był konkurs wiedzy o prezentacjach.

Zwyciężyła reprezentacja klasy 4. Gratulujemy!

Na tym zakończyliśmy tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych. To był ponownie bardzo udany dzień, dzięki pracy i zaangażowaniu zarówno uczniów, jak i rodziców. Bardzo dziękujemy Wszystkim należą się wielkie gratulacje, zarówno prezentacje, jak i poczęstunek oraz część artystyczna były na najwyższym poziomie

Urszula Lech