AstroPi – Nasze kody na stacji kosmicznej! AstroPi – Nasze kody na stacji kosmicznej!

AstroPi – Nasze kody na stacji kosmicznej!

W styczniu 2022 roku tworzyliśmy w Pythonie programy badające poziom wilgotności powietrza na stacji kosmicznej. Teraz dotarła do nas wiadomość, że nasze kody zostały uruchomione na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Podana została dokładana data, czas oraz lokalizacja stacji, w momencie uruchamiania kodu. Poniżej informacja ze stacji oraz wybrany certyfikat:

Dostaliśmy również specjalną wiadomość od organizatorów:

„W ciągu ostatnich kilku tygodni 16 869 zespołów młodych ludzi z 26 krajów uruchomiło swoje programy Mission Zero na komputerach Astro Pi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Poziom zgłoszeń w tym roku był znakomity i naprawdę podobało nam się czytanie wiadomości, które młodzi ludzie wysyłali do astronautów na ISS oraz obserwowanie ich pomysłowego wykorzystania matrycy LED Astro Pi.

Każdy zespół otrzyma specjalny certyfikat, zawierający nazwę i współrzędne ISS, kiedy działał ich kod.

Przekażcie nasze gratulacje swoim zespołom. Mamy nadzieję, że dołączą do nas ponownie na kolejne wyzwanie Astro Pi."

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!