Strona główna - monte

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:


Miło mi poinformować, że uczennica klasy 6
Olga Zawada
została laureatką ogólnopolskiej olimpiady mitologicznej.
Gratulacje!
Magdalena Piwońska 

V OGÓLNOŁÓDZKI KONKURS "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"
W V Ogólnołódzkim Konkursie "Kartka Bożonarodzeniowa" w kategorii grafika komputerowa wyróżnienie specjalne z nagrodą zdobył 
uczeń klasy szóstej Jakub Jemioł, a wyróżnienie uczennica tej samej klasy Marta Goltz.

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO ORGANIZOWANY PRZEZ KURATORIUM W ŁODZI
Mam przyjemność poinformować,
że uczennice klasy VI: Julia Woźniak, Lena Kroc i Pola Jarosz
zakwalifikowały się do etapu rejonowego 
Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów Szkoły Podstawowej,
zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.
Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych etapach!
Urszula Lech
WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO ORGANIZOWANY PRZEZ KURATORIUM W ŁODZI
Miło mi poinformować, że do rejonowego etapu Konkursu Języka Polskiego 
orgaznizowanego przez Kuratorium Oświaty 
w Łodzi zakwalifikowali się:
Sonia Pyziak z klasy III G
Kornelia Dołęga-Żaczek z klasy II G
Zuzanna Drygalska z klasy 6
Michał Danielewicz z klasy 6
Gratuluję i życzę powodzenia na kolejnym etapie,
Magdalena Piwońska

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORGANIZOWANY PRZEZ KURATORIUM W ŁODZI
Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie p. Mileny Jaszczyk: 
Zuzanna Drygalska, kl. 6
Jakub Jemioł, kl. 6
Jan Ośródka, kl. 6
Cyryl Rosiak, kl. 6
Paula Nowakowska, kl. 6 
zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego 
z Języka Angielskiego, organizowanego przez Kuratorium w Łodzi.'
Gratulujemy!

WSPÓŁPRACA UCZNIÓW KLASY III GIMNAZJUM Z DZIEĆMI PRZEDSZKOLA NR 14

16 grudnia 2016 roku w ramach współpracy z Przedszkolem nr 14 uczniowie klasy 3 gimnazjum (Julia Sobaczewska, Sonia Pyziak, 
Zuzanna Kochanek, Paulina Lee, Michał Ciechanowski, Dominik Lech, Jakub Miller, Bartosz Petlak), 
czytali dzieciom pod choinkę, oraz zabawiali najmłdsze dzieci 
tworząc z nimi figurki z papieru.                        
             Monika Madaj
GODZINA KODOWANIA, ORGANIZOWANA W RAMACH TYGODNIA EDUKACJI INFORMATYCZNEJ - GRUDZIEŃ 2016
Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej 
(Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, 
adresowaną do uczniów z całego świata.
Także w tym roku aktywnie w niej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy z ogromną 
pasją i entuzjazmem rozwiązywali problemy na stronie code.org. Mottem tegorocznej edycji jest:
"Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki" (computer science) 
W zależności od poziomu zaawansowania układali programy w Kursie 1, 2 lub 3.
Maria Rzadkowolska
Monika Madaj
ZAJĘCIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO.
W naszej szkole dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia rękodzieła artystycznego prowadzone przez panią Inezę Fudali, dlatego jak co roku 
w okresie Bożego Narodzenia, zostały one zaprezentowane podczas szkolnego kiermaszu świątecznego.
OGÓLOPOLSKI, INTERAKTYWNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO "VERSTEHEN"
    
 Z  przyjemnością informuję,
że Piotr Gromek,
zdobywając 100% punktów możliwych do uzyskania,zajął 
2.Miejsce w kraju i został laureatem
ogólnopolskiego, interaktywnego Konkursu z Języka Niemieckiego „Verstehen”,
zorganizowanego przez portal edukacyjny Mogalo.
Gratuluję sukcesu !!!!
                                             Urszula Lech
    Jak co roku 29 listopada 2016 w naszej szkole odbyły się Andrzejki. 
 Klasy I-III i IV- VI  zamieniły się w groty, w których można było 
 wywróżyć sobie przyszłość- poznać imię męża lub żony, 
sprawdzić wakacyjne plany lub dowiedzieć się, 
czy nauka w szkole będzie pasmem samych sukcesów. 
Nie zabrakło również wróżenia z wosku. Po laniu wosku przed 
dziurkę od klucza z panią Inezą, pani Renatka odgadywała 
znaczenie widzianego na ścianie cienia. 
Czy to co dziś wywróżone się spełni? Czas pokaże. 
KONKURS KALIGRAFICZNO-KRASOMÓWCZY
23 i 25 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale 
łódzkiego konkursu kaligraficzno-krasomówczego. 
W wymagającej cierpliwości i zdolności manualnych kategorii kaligrafia szkołę reprezentowali Pola Jabłońska i Beniamin Pawlak z 3 klasy oraz szóstoklasiści: 
Michał Danielewicz, Lena Kroc, Paula Nowakowska i Olga Zawada.
W rywalizacji krasomówców wzięli udział Jan Ośródka, Julia Wożniak i Cyryl Rosiak. 
W tej kategorii za umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną i elokwencję 
zostali wyróżnieni Julia Woźniak i Jan Ośródka.
                                                                                       Gratulacje!
                                                                                      Magdalena Piwońska

SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Mam przyjemność poinformować, że uczeń Gimnazjum
Bartosz Petlak
zakwalifikował się do etapu rejonowego
Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego 
dla uczniów Gimnazjum,
zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.
Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych etapach!
             Urszula Lech
SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI

Miło nam poinformować, że: uczniowie p. Moniki Madaj 
Zuzanna Kochanek3 klasa gimnazjum
Julia Sobaczewska3 klasa gimnazjum
Robert Gluck2 klasa gimnazjum 
Przeszli do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu 
z Matematyki, organizowanego przez Kuratorium w Łodzi. 
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
DEBATA KANDYDATÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2016/2017

Za nami debata kandydatów 
do samorządu uczniowskiego. 
Było mnóstwo pytań i równie wiele ciekawych odpowiedzi. 
A już w najbliższą środę wybory   
       
                                                          
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2016/2017
16 listopada odbyły się wybory do samorządu 
szkoły podstawowej.

Nowym przewodniczącym został Cyryl Rosiak
zastępca to Małgorzata Wróblewska, 
członkowie: Zuzanna Krzanowska, 
Pola Jabłońska, 
Kacper Krawczyk.


PIERWSZA EDYCJA CITY TRAIL - 30 PAŻDZIERNIKA 2016
W niedzielę 30 października w pierwszej edycji City Trail startowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele z naszej szkoły. 
Na czołowych miejscach biegi ukończyli Wiktoria Mydłowska 
i Jędrzej Krawczyk. Na cykl biegów składa się 6 startów, 
kolejny odbędzie się 27 listopada, 
zapraszamy do udziału chętnych uczniów.
Zapisy u p. Małgorzaty Pskit, która razem z Moniką Madaj startowała 
w biegu dla dorosłych na dystansie 5 km.
DNI ZDROWEGO ŻYWIENIA 19-21 X 2016

19 października  w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w zajęciach promujących zdrowe odżywianie. 
Pierwszym punktem programu było otwarcie wystawy  smakołyków z sadu i ogrodu połączone 
z prezentacją walorów odżywczych warzyw  i owoców. W tym dniu dzieci wzięły też udział w spotkaniu  
ze znanym sportowcem. Pani Małgorzata Pskit opowiedziała jak zdrowe odżywianie wpływa na sukcesy 
w sporcie. Uczniowie poznali  kulisy  zawodu sportowca. 
Dzień zakończył się degustacją owoców i przetworów. 

20 październikaUczniowie  klasy V i VI przedstawili  prezentacje multimedialne, które zachęcały do spożywania zdrowych produktów. W części artystycznej odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci uszyły swoje ulubione warzywa i owoce. Uczniowie próbowali własnoręcznie wypieczony chleb z humusem. Wszystkim bardzo smakowały przetwory z owoców i warzyw z domowej spiżarni. Degustację urozmaicili uczniowie z klasy piątej, którzy własnoręcznie wyciskali soki z owoców i częstowali nimi kolegów i koleżanki.
21 październikaUczniowie klas 0-VI uczestniczyli w panelu dyskusyjnym na następujące tematy: Czy cukier krzepi?  Czy kolor jedzenia ma wpływ na nasze zdrowie? 
Kolorowo - czy naprawdę zdrowo ?.  Ostatnim punktem obchodów był Quiz sprawdzający wiedzę o zdrowym odżywianiu.   
                 Dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za      
                                   zaangażowanie i pomoc. 
                                                       Ineza Fudali   Natalia Stępień
 
FOTOGALERIA - DNI ZDROWEGO ŻYWIENIA
TYDZIEŃ KODOWANIA 17 - 21 PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU

"W dniach 17 - 21 października w naszej szkole odbywał się tydzien kodowania w ramach europejskiej inicjatywy CodeWeek 2016. 
Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum uczyli się programować na stronie code.org."
FOTOGALERIA - TYDZIEŃ KODOWANIA
WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 1, 2 i 3 SP DO WROCŁAWSKIEGO ZOO i AFRYKARIUM


Zapraszamy do obejrzenia zdjęciowej relacji z wyjazdu klasy 1,2 i 4 szkoły podstawowej do wrocławskiego 
ZOO i Afrykarium.
FOTOGALERIA - WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 1-3 DO WROCŁAWSKIEGO ZOO AFRYKARIUM
WYCIECZKA KLAS 4-6 SZLAKIEM STARYCH ZAPOMNIANYCH ZAWODÓW.

W piątek klasy 4-6 wyruszyły na wycieczkę szlakiem starych, zapomnianych zawodów. 
W Bolimowie i Konarzewie poznawaliśmy tajniki garncarstwa i wikliniarstwa. 
W Bolimowskim Domu Kultury w ramach edukacji regionalnej wykonywaliśmy ludowe wycinanki w/g wzorów łowickich.
Wycieczkę zakończyliśmy zabawami w wiklinowych szałasach i pieczeniem kiełbasek na wiklinowym ognisku. 

FOTOGALERIA - WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 4-6 SZLAKIEM ZAPOMNIANYCH ZAWODÓW
IV MISTRZOSTWA ŁODZI SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH - 1 PAŹDZIERNIKA 2016 R
 Uczniowie naszej szkoły wywalczyli:

Złoto – Weronika Szlachcińska klasa 1 SP – 25m stylem dowolnym
Brąz – Mikołaj Apanowicz klasa 2 Gim – 50m stylem dowolnym
Srebro – Mikołaj Apanowicz – 50m stylem klasycznym
Złoto – Kajetan Lasota klasa 3 Gim – 50 m stylem dowolnym
Złoto – Kajetan Lasota klasa 3 Gim – 50 m stylem klasycznym

 
30 WRZEŚNIA - DWUDNIOWA WYCIECZKA KLASY 3 SP

W dniach 30 września klasa 3 szkoły podstawowej była na dwudniowej wycieczce. 
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili muzeum Kampinoskiego PN, odbyli spacer po lesie, upiekli kiełbaski, a następnie zwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli 
wraz z otaczającym go parkiem. W drugim dniu pobytu zwiedzili Stare Miasto naszej stolicy poszukując śladów naszej historii w legendach o Warszawie. 
Następnie zwiedzili Stadion Narodowy przemierzając jego korytarze trasą dla piłkarzy. 
Na koniec uczniowie odbyli warsztaty kulinarne w Manufakturze Czekolady, 
poznając tajniki jej produkcji i tworząc własną wymarzoną tabliczkę. 

FOTOGALERIA - 30 WRZEŚNIA - DWUDNIOWA WYCIECZKA KLASY 3 SP
WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
Uroczystą inaugurację roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła pani dyrektor Iwona Dana. 
Pani dyrektor szczególnie gorąco powitała uczniów, 
którzy dziś rozpoczęli naukę w  naszej szkole. 
Nie zabrakło również ciepłych słów dla pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców. 
Tradycyjnie klasy pierwsze zostały przywitane przez uczniów klas starszych,  
którzy przygotowali na tę okazję specjalny program artystyczny.  
Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, 
rozwoju zainteresowań i talentów, poznania nowych kolegów i koleżanek 
oraz zadowolenia i radości  z codziennego przebywania w szkole.

RAPORT Z EWALUACJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ STOWARZYSZENIA OŚWIATOWEGO "TWOJA SZKOŁA"
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z raportem z ewaluacji zewnętrznej, która została przeprowadzona wiosną 2016 r.
 w naszej Szkole Podstawowej przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Łodzi. Link do strony Systemu Ewaluacji Oświaty:
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego