KLASY WCZESNOSZKOLNE - monte

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

KLASY WCZESNOSZKOLNE

Nasza szkoła
TRAVELING ROBOT - CZYLI CIĄG DALSZY MIĘDZYNARODOWYEGO PROJEKTU e-TWINNING
   Dlaczego pamięć RAM jest jak wyścigówka Zygzak McQueen, a DYSK TWARDY 
jak większy, ale wolniejszy tir Mega Maniek? Podczas fascynującej lekcji przeprowadzonej przez pana Piotra Kusztelaka uczniowie klasy 3 zapoznali się z budową komputera, zasadami jego działania oraz dowiedzieli się na czym polega praca informatyka. 
Rozmowa na temat tego zawodu uświadomiła uczniom, jak ważna jest sumienna nauka matematyki już na etapie szkoły podstawowej. Preorientacja zawodowa od najmłodszych lat pozwala wyznaczać cele oraz podejmować wyzwania po to, by zainteresowania uczniów rozwijać w dobrym kierunku. Entuzjazm prowadzącego podczas spotkania udzielił się wszystkim uczestnikom  i z pewnością pozostanie w nas na bardzo długo. 
FOTOGALERIAMIĘDZYNARODOWY PROJEKT eTWINNING TRAVELING ROBOT
       Uczniowie klasy 3 już od paru miesięcy biorą udział międzynarodowym projekcie eTwinning  Travelling ROBOT. Mały  OZI,  robot - ozobot z Polski podróżował do różnych krajów europejskich, aby podzielić się radością kodowania. Odwiedził szkoły i przedszkola w Łodzi, w Turcji, na Malcie, we Włoszech, w Portugalii, Serbii i Czechach. Współpraca ta miała na celu między innymi nauczenie kodowania robota za pomocą sekwencji kolorów. Robot dostarczył dzieciom wiele radości. Uczniowie klasy 3 także gościli Oziego parę dni w swojej sali. Dzieci stworzyły piękny domek z mebelkami opisanymi po włosku i angielsku oraz zakodowanymi trasami, po których robocik mógł się przemieszczać. Oprowadzili go po szkole, układali Oziemu zakodowane trasy z puzzli. Pokazali mu za pomocą przygotowanych przez siebie tras ciekawostki Księżego Młyna, a na koniec wypełnili dziennik podróży i pozdrowieniem dla uczniów z Istituto Comprensivo Garibaldi Leone we Włoszech.                                         
        W dniach 24 - 25 października uczniowie klasy 3 łączyli się za pomocą wideokonferencji z uczniami ze szkół 
w Portugalii i we Włoszech. Językiem projektu są angielski oraz włoski. Dzieci przedstawiały się, opowiadały kilka zdań o klasie, prezentowały przygotowane rysunki, które należało nazwać w odpowiednim języku obcym. Odkodowywały  kody QR oraz śpiewały piosenki. Kontakt z dziećmi z innych państw dostarczył im wiele radości.

F O T O G A L E R I A
"WIEM, CO JEM"
Dzisiaj (29.03.19) klasa 2 gościła na lekcji dietetyka, Panią Barbarę Kędziak. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat pokarmów. Wykonali własne piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Poznali produkty niezbędne do prawidłowej pracy całego organizmu. Zrozumieli, że aby zdrowo wzrastać, potrzebna jest codzienna aktywność fizyczna oraz sen. Z wielkim apatytem zjedli przekąski składające się wyłącznie z warzyw. 
Pani Basia przeanalizowała z uczniami skład różnych znanych dzieciom produktów,
 a następnie przeprowadziła z nimi eksperymenty, które pokazały, 
jak dużo cukru lub tłuszczu znajduje się na przykład w ulubionej nutelli.              
                                                                                                                                                                                             Katarzyna Górniak
F O T O G A L E R I A
WYCIECZKA KLAS 0-III DO FABRYKI BOMBEK CHOINKOWYCH W PIOTRKOWIE
Klasy 0- III SP wybrały się na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego, do fabryki bombek.
Poznaliśmy wszystkie etapy powstawania tych najbardziej popularnych ozdób choinkowych. 
Mieliśmy także okazję samodzielnie ozdabiać bombki, 
które zabraliśmy ze sobą do domu. 
To była świetna zabawa!
F O T O G A L E R I A
ŁÓDZKIE PARKI, PAŁACE I OGRODY
W bieżącym roku szkolnym klasy 0 i 2 biorą udział w ogólnołódzkim projekcie „Łódzkie parki, pałace 
i ogrody”. W ramach edukacji przyrodniczej uczniowie odwiedzili ZOO i uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników ogrodu. Dzieci miały okazję zobaczyć pancernika oraz mrówkojada, 
który tylko z okazji wizyty uczniów został obudzony i nakarmiony specjalną zupą. Odwiedziliśmy także 
„małpi gaj”. Przy okazji odwiedzin u zwierząt uczniowie poznali wiele nowych ciekawostek przyrodniczych, jak  na przykład wyjątkowy skład zupy mrówkojada. Uczniowie wzięli udział w lekcji na temat dokarmiania ptaków w czasie zimy , po czym sami zrobili wspaniałe karmniki dla ptaszków. Niespodzianką na koniec spotkania był  bezpośredni kontakt z żywymi zwierzakami. Dzieci mogły pogłaskać jeża i poznać jak delikatny w dotyku jest wąż.                                                                 Katarzyna Górniak
F O T O G A L E R I A
UCZNIOWIE KLAS I-III NA ZIELONEJ SZKOLE
W dniach 6-8 czerwca uczniowie klas I - III byli na Zielonej Szkole. 
W środę zwiedzili klasztor Święty Krzyżi poznali zabytki całego świata 
w miniaturze. Czwartek to pobyt na Farmie Iluzji oraz wspaniały spacer 
po Kazimierzu Dolnym. W piątek dzieci zobaczyły Sandomierz i odbyły 
rejs statkiem po Wiśle, a na koniec zwiedziły ruiny zamku Krzyżtopór. 
Wyjazd obfitował w wiele radosnych przeżyć.  
F O T O G A L E R I A
WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 0-3 DO SKANSENU W KAWĘCZYNIE
20 kwietnia uczniowie z klas 0-3 byli na wycieczce 
w Kawęczynie. Pobyt dzieci na ogromnym zielonym terenie dostarczył im wiele wspaniałych wrażeń. Zobaczyły piękny skansen, przejechały się wozem, dowiedziały się wiele 
o zbożach i brały udział w wypiekaniu chleba, obserwowały pracę kowala w kuźni, a na koniec po grillowanych kiełbaskach bawiły się na dyskotece. Nie zabrakło także klęczenia na grochu w dawnej sali szkolnej.
F O T O G A L E R I A
UDZIAŁ UCZNIÓW KLASY 1 W WARSZTATACH KULINARNYCH
W dniu 12 kwietnia uczniowie klasy 1 wzięli udział w fantastycznych warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Adama Kozaneckiego, finalistę IV edycji programu kulinarnegoMASTERCHEF. W klimatycznym wnętrzu jego kuchnio - pracowni dzieci upiekły zdrowe ciasteczka owsiane, wycisnęły świeże soki owocowe i przygotowały pyszne wiosenne sałatki. Przygotowanie dań oraz ich konsumpcja dostarczyły dzieciom wiele radości.
                                                                   Katarzyna Górniak                                                           
F O T O G A L E R I A
WARSZTATY ZDROWYCH SŁODYCZY
W dniu 18 stycznia w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. 
Odwiedziła nas pani Ada Rybka, malarka, graficzka, projektantka, kucharka oraz zwolenniczka 
i propagatorka zdrowego stylu życia. Gotowanie to jej pasja i sposób na życie, a inspiracje czerpie przede wszystkim z osobistych doświadczeń związanych z powrotem do zdrowia po przebytej chorobie nowotworowej. Odzyskała zdrowie między innymi dzięki zastosowaniu diety 
wegańskiej i filozofii pięciu przemian, którą praktykuje przez cały czas. 
Obserwuje pozytywne zmiany w swoim samopoczuciu i wyglądzie. Pani Ada dla uczniów 
klas 1-3 oraz ich Babć i Dziadków poprowadziła w naszej szkole warsztaty zdrowych słodyczy. Zaprezentowała wiele zdrowych produktów, które wykorzystuje w swojej kuchni. 
Poczęstowała nas wspaniałym ciastem, zrobionym wyłącznie na bazie naturalnych składników, 
a na spotkania koniec razem z Babciami i wnukami wykonała wyśmienite „cuksy”.                                                                                                                                                                                                                          Katarzyna Górniak 
F O T O G A L E R I A
WARSZTATY ORGANIZOWANE PRZEZ INSPIRO - AKADEMIĘ TWÓRCZEGO ROZWOJU.
 
    W dniach 22 i 24 stycznia uczniowie klas 0 - 3 brali udział 
w warsztatach organizowanych przez 
          INSPIRO - Akademię Twórczego Rozwoju. 
W trakcie 1,5 h zajęć dzieci wykonały ozdobne magnesy według własnego pomysłu z przeznaczeniem na prezenty dla Babci i Dziadka.
F O T O G A L E R I A
W DNIACH 17-19 MAJA UCZNIOWIE KLAS 1-3 UCZESTNICZYLI W ZIELONEJ SZKOLE "SZLAKIEM PIASTOWSKIM"
 W Poznaniu zwiedzili Stary Runek, gdzie obejrzeli słynne koziołki. 
Uczestniczyli w warsztatach wypiekania rogali świętomarcińskichoraz zwiedzili Katedrę Poznania 
z grobami pierwszych Piastów. Uczniowie zwiedzali także park dinozaurów Zaurolandia.Kolejnego 
dnia dzieci odwiedziły katedrę w Gnieźnie i poznały historię św. Wojciecha w oparciu o reliefy na słynnych Drzwiach Gnieźnieńskich. Kolejką wąskotorową przejechały z Gąsawy do muzeum 
w Biskupinie, gdzie podczas warsztatów zapoznały się z pracą archeologa.Na zakończenie drugiego 
dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Ostrów Lednicki z pozostałościami po grodzie Mieszka I.
W ostatnim dniu dzieci zwiedziły jedne z najcenniejszych polskich zabytków romańskich: Rotundę św. Prokopa oraz unikatowe w skali światowej kolumny romańskie w kościele św.Trójcy.  
                                                                                                                                                wychowawca klasy 3 Kasia Górniak
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
W środę- 29 marca świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Teatru. Zagościł u nas Teatr Zwierciadło, który wystawił,  specjalnie dla uczniów klas 0-6, spektakl pt. "Tajemnicza skrzynia". Widowisko to opowieść o utraconym świecie pełnym ładu, szczęścia i przyjaźni. 
W tej idyllicznej krainie na drzewach rosły pierniki, cukierki i lody. Królowały tu pozytywne emocje i wieczna beztroska. Główni bohaterowie baśniowej historii- Magda i Pirko, 
kierowani nieposkromioną ciekawością, wbrew zakazom otwierają tajemniczą skrzynię wypuszczając na świat nieznane dotąd zjawy: Ból, Kłamstwo i Złość. Dziwne stwory
burzą harmonię i piękno świata. Ponowne zamknięcie ich w skrzyni okazuje się niemożliwe. Ratunek przynosi Wergilian- uosobienie dobroci i miłości, wnosząc Nadzieję, która pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość i stawiać czoła napotkanym przeciwnościom. Przedstawienie wzbogacone zostało piękną muzyką oraz licznymi efektami akustyczno-wizualnymi. 
Na scenę zapraszani byli uczniowie, by móc zagrać wraz z aktorami. Na przebieg całego spektaklu duży wpływ miały entuzjastyczne reakcje publiczności, zwłaszcza jej najmłodszej części- klasy 0 i 1, które z dużym podekscytowaniem wiwatowały bohaterom baśniowej opowieści. 
                                                                                                                        Dorota Kanafa                                                                                                                                                         
F O T O G A L E R I A
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego