Imprezy i wydarzenia - monte

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Imprezy i wydarzenia

Świetlica
ANDRZEJKI 2017; WRÓŻBY ANDRZEJKOWE MÓWIĄ PRAWDĘ!
  
W środę w szkole odbyły się Andrzejki. Jak co roku każda klasa zamieniła się w grotę, a uczniowie w magików i wróżki. Pomysłowość uczniów nie zawiodła, pojawiły się więc groty: Andrzejka, przyszłości, życzliwości, ciemności, zdrowych smakołyków, ocen, catów, a nawet grota węgorzy.
            
W świetlicy, pod czujnym okiem pani Inezy, wosk lał się strumieniami, dzięki czemu każdy uczeń przekonał się co spotka go w przyszłości. 
Było ciekawie, wesoło i bardzo kolorowo!
     
                                                                                                                                                        Katarzyna Kubiszewska
WYSTAWA WARZYW I OWOCÓW
W tym tygodniu w naszej szkole można było podziwiać wystawę warzyw i owoców. Wystawie towarzyszyły prezentacje przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego, wspieranego  przez panią Inezę. Cyryl Rosiak przekonywał jak ważne jest jedzenie śniadania, szczególnie tego drugiego, Małgosia Wróblewska 
i Zuzia Krzanowska przedstawiły zgromadzonym zalety warzyw i owoców, 
a Pola Jabłońska przekonywała o dobroczynnym dla naszego zdrowia wpływie ziół. 
Jednym z punktów codziennych spotkań była degustacja, podczas której wystawowe okazy stawały się zdrowymi i pysznymi przekąskami. Mieliśmy również czym popić- Paweł Szlachciński, wraz z kolegami z klasy VI SP częstował zgromadzonych pysznym, świeżo wyciskanym sokiem pomarańczowym. Nie zabrakło również ciekawych rozmów, min. czy cukier naprawdę krzepi i czy kolor jedzenia ma znaczenie? Uczniowie chętnie opowiadali o zwyczajach kulinarnych swoich rodzin doceniając babcine przetwory, na które przepisy przekazywane są kolejnym pokoleniom. 
Tradycyjnie już, okazy na wystawę zostały przyniesione przez uczniów i ich rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy!
 
       
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego