Imprezy i wydarzenia - monte

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Imprezy i wydarzenia

Świetlica
     Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia, jednak w naszej szkole obchody 
Dni Ziemi trwały cały tydzień!  Pierwszego dnia podczas spotkania całej społeczności 
szkolnej zgodnie z tegorocznym hasłem „End Plastic Pollution” debatowaliśmy o tym co może 
zrobić każdy z nas, aby chronić naszą planetę przed zalaniem plastikowymi odpadami. 
Następnie głos zabrali członkowie Szkolnego Samorządu, którzy po krótce przybliżyli temat tegorocznego Dnia Ziemi i sposoby obchodzenia tego święta na świecie. W potyczkach między 
panią Kasią, a uczniami, ci drudzy podawali na czas pomysły jak można zadbać o naszą planetę. Temat ten zwieńczyło stworzenie przez dzieci mapy myśli. Na koniec uczniowie klas 0- II SP 
zaśpiewali hymn tegorocznych Dni Ziemi, piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „Moja planeta”. 
Nie zabrakło u nas również ciekawych gości- pan Jakub Milczarek, propagator turystyki górskiej, zdobywca Korony Europy w bardzo ciekawy sposób opowiedział uczniom o swoich wyprawach. 
Kolejnym gościem był pan Wiktor Wróblewski, kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, organizator rejsów żeglarskich, który zachęcał do uprawiania turystyki wodnej. Ostatniego dnia, podsumowując szkolne Dni Ziemi, powtórzyliśmy wszystkie zebrane od początku tygodnia informacje. 
Pani Ineza ogłosiła wyniki konkursu fotograficznego i wręczyła zwycięzcom nagrody. Kolejnym punktem była prezentacja o pingwinach ucznia klasy III SP, Jasia Wróblewskiego. Po prezentacji przedstawiciele klas wzięli udział w quizie przygotowanym przez Jasia. 
Następnie dzieci z klas 0- II SP wykonały wspólną pracę plastyczną, pt. „Jej dobro w naszych rękach”. Obchody szkolnych Dni Ziemi zakończyliśmy upiększając świat, czyli sadząc kwiaty na dziedzińcu szkoły.                                         
                                                                                                                                                       Katarzyna Kubiszewska
                                                                                                                                                                          Ineza Fudali,                                  
ANDRZEJKI 2017; WRÓŻBY ANDRZEJKOWE MÓWIĄ PRAWDĘ!
  
W środę w szkole odbyły się Andrzejki. Jak co roku każda klasa zamieniła się w grotę, a uczniowie w magików i wróżki. Pomysłowość uczniów nie zawiodła, pojawiły się więc groty: Andrzejka, przyszłości, życzliwości, ciemności, zdrowych smakołyków, ocen, catów, a nawet grota węgorzy.
            
W świetlicy, pod czujnym okiem pani Inezy, wosk lał się strumieniami, dzięki czemu każdy uczeń przekonał się co spotka go w przyszłości. 
Było ciekawie, wesoło i bardzo kolorowo!
     
                                                                                                                                                        Katarzyna Kubiszewska
WYSTAWA WARZYW I OWOCÓW
W tym tygodniu w naszej szkole można było podziwiać wystawę warzyw i owoców. Wystawie towarzyszyły prezentacje przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego, wspieranego  przez panią Inezę. Cyryl Rosiak przekonywał jak ważne jest jedzenie śniadania, szczególnie tego drugiego, Małgosia Wróblewska 
i Zuzia Krzanowska przedstawiły zgromadzonym zalety warzyw i owoców, 
a Pola Jabłońska przekonywała o dobroczynnym dla naszego zdrowia wpływie ziół. 
Jednym z punktów codziennych spotkań była degustacja, podczas której wystawowe okazy stawały się zdrowymi i pysznymi przekąskami. Mieliśmy również czym popić- Paweł Szlachciński, wraz z kolegami z klasy VI SP częstował zgromadzonych pysznym, świeżo wyciskanym sokiem pomarańczowym. Nie zabrakło również ciekawych rozmów, min. czy cukier naprawdę krzepi i czy kolor jedzenia ma znaczenie? Uczniowie chętnie opowiadali o zwyczajach kulinarnych swoich rodzin doceniając babcine przetwory, na które przepisy przekazywane są kolejnym pokoleniom. 
Tradycyjnie już, okazy na wystawę zostały przyniesione przez uczniów i ich rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy!
 
       
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE
 Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. 
To 21 i 22 stycznia -  wtedy swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie.
W naszej szkole uroczystości z okazji tych świąt są tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. 
Program artystyczny jest bardzo bogaty. Oprócz wierszy, piosenek, tańców są także przedstawienia, w których dzieci prezentują swoje 
zdolności aktorskie. Dziadkowie otrzymują od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki, 
a słodki poczęstunek jest miłym dodatkiem takiego spotkania.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego