- monte

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Nasi partnerzy

WITAMY W ŁÓDZKIEJ AKADEMII KARATE TRADYCYJNEGO


Definicja karate tradycyjnego:

"Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony , która wykorzystuje wyłącznie i w najbardziej skuteczny sposób ciało ludzkie. Znajdują w nim zastosowanie głównie techniki bloków, ciosów, uderzeń i kopnięć,

w połączeniu z innymi powiązanymi z nimi ruchami. Zwycięstwo samo w sobie nie jest w karate tradycyjnym celem ostatecznym."

Poprzez karate tradycyjne człowiek zyskuje środki do poszerzenia i pogłębienia swych zdolności fizycznych i umysłowych. Dzięki ciągłemu poszukiwaniu doskonałości technicznej następuje wszechstronny rozwój możliwości jednostki ludzkiej. Poszukiwania karate tradycyjnego nie napotykają na drodze swego rozwoju żadnych ograniczeń, podczas gdy osiąganie kolejnych szczebli w hierarchii sportowej jest sprawą wyłącznie doskonalenia techniki.
Jedyne istniejące granice to zdolność człowieka do poszerzania sfery swych możliwości oraz potencjał w dążeniu do nowych osiągnięć, a i te należy ustawicznie próbować przekraczać.
Techniczny rozwój następuje poprzez ciągły trening w dojo (sala gimnastyczna sztuki walki) zgodny z zasadami "Karate Tradycyjnego", które później są stosowane w czasie współzawodnictwa.Wzajemny szacunek jest podstawową zasadą współzawodnictwa w Karate Tradycyjnym.


Zapraszamy na treningi, obozy i imprezy sportowe, które z powodzeniem organizujemy od kilku lat. Proponujemy aktywność fizyczną, rekreację i zabawę dla całej rodziny. Rywalizację sportową, doskonalenie techniki i sprawności fizycznej cenimy podobnie jak aktywną rozrywkę, która stanowi jedną z podstaw dobrego samopoczucia. Nasi instruktorzy to medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski, zawodnicy kadry narodowej w karate tradycyjnym - zawodowi sportowcy, wykształceni pedagodzy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Katarzyna Krzywańska
Mistrzyni świata w karate tradycyjnym 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego